Inšpirácia

2015 RECAP: oči doširoka otvorené novým začiatkom

Tanah Lot, one of the most visited temples in Bali.

 

Všetko v živote sa deje pre nejaký dôvod. Denno denne každému z nás prichádzajú do cesty rôzne udalosti, ktoré nás robia šťastnými, smutnými, túžiacimi, snívajúcimi. No každý z nás sa stavia k týmto situáciám iným postojom.

Jeden citát vraví, že život je z 10% o tom, čo sa stane a z 90% o tom, ako na to zareagujeme.

Niekto si povie, že je vďačný aspoň za to, čo aktuálne má, no iný posúva svoje limity stále ďalej a ďalej, pretože túži zažiť viac nezabudnuteľných momentov. Ak chceme niečo, čo nemáme, musíme pre to urobiť niečo, čo sme ešte neurobili. Preto som to riskla, zbalila môj batoh a odišla na Bali.

Mataran, south Sri Lanka

Brandenburger Tor in Berlin

Mountains in central Sri Lanka, Ella.

“Budujte si vlastné sny, inak si vás niekto najme na budovanie tých jeho.“ Farrah Gray

V roku 2015 sa môj život otočil o 180 stupňov. Začala som žiť presne taký život, po akom som túžila – plný prekrásnych miest a zážitkov, inšpiratívnych ľudí, s ktorými môžem pracovať alebo sa stretávať. Nechcem sa hrať na hrdinku a ani predstierať, že som vždy všetko zvládala skvele, ale chyby, ktoré ma opäť niečo nové naučili.

Amed bay

During the motorbike trip around Bali.

Galle in the south of Sri Lanka.

Rok 2015 – bol si fajn, ďakujem ti za …

 • šancu žiť na Bali – za 4 mesiace som precestovala na motorke takmer celé Bali. Vyliezla som na sopku a zažila magický východ Slnka, kúpala sa vo vodopáde, objavovala hinduistické chrámy, zúčastnila sa na balinézskej svadbe, zažila rôzne lokálne ceremonies, vyšlapala 1 700 schodov k chrámu v daždi a búrke, nevedela sa vynadívať na ryžové terasy, objavovala opustené pláže a tešila sa z každého momentu.
 • dostatok energie a motivácie na spustenie môjho 1. vlastného projektu – blogu o cestovaní a práci online The One Who Wanders
 • návrat k písaniu – začala som spolupracovať na projekte Výživovo.sk a po 2 rokoch “pauzy” je to stále výzva
 • lekciu v života v predchádzajúcej práci – zistila som, že občas viem byť trpezlivá :), premýšľam nad následkami skôr, ako niečo urobím, posunula moje organizačné schopnosti na iný level (okrem svojho času, manažovanie aj ďalších ľudí ), a predovšetkým mi priniesla do života pár skvelých ľudí.
 • možnosť veľa cestovať aj popri full time zamestnaní – ďalší návrat do Portugalska (Lisabon, Aveiro, Porto), Taliansko (Rím), Nemecko (Berlín), Švajčiarsko (Ženeva), Maďarsko (Budapešť), viackrát Rakúsko (Viedeň), Srí Lanka (Colombo, Dambulla, Sigirya, Kandy, Ella, Mataram, Unawatuna, Galle), Malajzia (Kuala Lumpur) a môj aktuálny domov Indonézia (Jakarta, Surabaya, takmer celé Bali, Lembongan, Ceningan, Gili islands)
 • inšpiratívnych ľudí z celého sveta a možnosť zdieľať s nimi ich myšlienky, názory a nápady

Theater in Berlin.

Rice terraces Jatiluwih, UNESCO heritage.

Train from Kandy to Ella, Sri Lanka
Pura Besakih, a complex of 22 temples.

Swimming in Tegenungan Waterfall

 

Keď som spúšťala tento blog, netušila som, že obyčajný článok dokáže potešiť toľko ľudí. Budúci rok budem opäť prekonávať ďalšie limity k naplneniu mojich plánov, objavovať nové miesta s batohom na chrbte a písať o tom. Som vďačná, že ma na tejto ceste sprevádzate.

Nezáleží na tom, v akej časti života sa práve nachádzate, určite máte svoje túžby a sny. V roku 2016 sa nebojte otvoriť doširoka oči, príležitosť splniť si ich môže číhať hneď za rohom 🙂

Monkey Forrest in Ubud

1 Comment

 • Reply
  Aký bol rok 2015 a čo všetko ma naučil? | chodelka.sk
  3. January 2016 at 7:12

  […] Miška Struhárová – 2015 RECAP: WIDE-EYES OPEN FOR NEW BEGINNINGS! […]

 • Leave a Reply